Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15207373



*

nr 1520 7373


Amie Stålkrantz

(f. 1930), Sverige


Vas, Keramik. Signerad. Höjd: 23 cm


Amie Stålkrantz, svensk bildkonstnär född 1930.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2023
kl 20:58:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 14:20:19 1      300 kr
6/2 18:56:28 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Amie Stålkrantz

Amie Stålkrantz, svensk bildkonstnär född 1930.

Läs mer om Amie StÃ¥lkrantz
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: amie stålkrantz keramik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vas
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8334 Vas
    benmassa. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53
  • 8238 Vas
    Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8223 Vas
    kristall. Höjd: 30 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:18
  • 8221 Vas
    kristall. Höjd: 42 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:17
  • 8335 Vas
    Onyx/metall. Höjd: 30 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:02




Ladda ner broschyr